Total statistik
Poänggivande tävlingar12
Leaderboardplacering14
KvalificeradJa
Totalpoäng5430
Snitt Röd bana31,8
Snitt Grön bana29,4
Snitt Totalt30,5
Snittpoäng / poänggivande tävling452.5
Bästa total77
Statistik per anläggning
| Anläggning | Poänggivande | Spelade | Poäng 6 bästa | Snittpoäng | Bästa total | Snitt / varv |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Röd | 6 | 14 | 2635 | 439.17 | 87 | 31,8 |
| Grön | 6 | 16 | 2795 | 465.83 | 77 | 29,4 |
Slagfördelning
Andel av spelade hål som blev spik, 2:or och 3 slag eller fler
| Anläggning | Spelade hål | Spik % | 2:or % | 3+ % |
|---|---|---|---|---|
| Totalt | 1620 | 38,8% | 53,5% | 7,7% |
| Röd | 756 | 32,8% | 58,5% | 8,7% |
| Grön | 864 | 44,1% | 49,1% | 6,8% |
Jämför med annan spelare
Procent jämförs på faktiskt antal spelade hål, vilket gör jämförelsen rättvis även när spelarna spelat olika många tävlingar.
Spelade tävlingar
Alla resultat. "Räknas" visar vilka som ingår i de 6 bästa per bana.
| Datum | Tävling | Omgång | Anläggning | Total | Poäng | Snitt / varv | Status | Räknas |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-15 | 38 | Röd | 92 | 375 | 30,7 | OK | Nej |
| 9 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-09 | 37 | Grön | 83 | 410 | 27,7 | OK | Nej |
| 8 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-08 | 36 | Grön | 87 | 375 | 29,0 | OK | Nej |
| 2 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-02 | 35 | Grön | 89 | 460 | 29,7 | OK | Ja |
| 1 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-01 | 34 | Grön | 87 | 455 | 29,0 | OK | Ja |
| 19 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-19 | 33 | Grön | 91 | 385 | 30,3 | OK | Nej |
| 12 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-12 | 31 | Grön | 77 | 490 | 25,7 | OK | Ja |
| 11 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-11 | 30 | Röd | 97 | 255 | 32,3 | OK | Nej |
| 5 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-05 | 29 | Röd | 100 | 365 | 33,3 | OK | Nej |
| 28 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-28 | 27 | Grön | 84 | 370 | 28,0 | OK | Nej |
| 27 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-27 | 26 | Grön | 90 | 275 | 30,0 | OK | Nej |
| 20 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-20 | 24 | Röd | 99 | 360 | 33,0 | OK | Nej |
| 19 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-19 | 23 | Röd | 97 | 400 | 32,3 | OK | Ja |
| 13 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-13 | 21 | Grön | 87 | 445 | 29,0 | OK | Ja |
| 6 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-06 | 19 | Röd | 94 | 345 | 31,3 | OK | Nej |
| 31 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-31 | 18 | Grön | 95 | 325 | 31,7 | OK | Nej |
| 30 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-30 | 17 | Grön | 92 | 340 | 30,7 | OK | Nej |
| 24 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-24 | 16 | Grön | 80 | 500 | 26,7 | OK | Ja |
| 23 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-23 | 15 | Grön | 95 | 315 | 31,7 | OK | Nej |
| 17 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-17 | 14 | Röd | 96 | 400 | 32,0 | OK | Nej |
| 16 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-16 | 13 | Röd | 87 | 460 | 29,0 | OK | Ja |
| 14 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-14 | 12 | Röd | 92 | 445 | 30,7 | OK | Ja |
| 3 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-03 | 11 | Grön | 100 | 355 | 33,3 | OK | Nej |
| 2 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-02 | 10 | Röd | 94 | 450 | 31,3 | OK | Ja |
| 1 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-01 | 9 | Röd | 91 | 470 | 30,3 | OK | Ja |
| 19 april 2026 | Poängjakt 2026-04-19 | 8 | Grön | 87 | 410 | 29,0 | OK | Nej |
| 18 april 2026 | Poängjakt 2026-04-18 | 7 | Grön | 85 | 445 | 28,3 | OK | Ja |
| 12 april 2026 | Poängjakt 2026-04-12 | 6 | Röd | 102 | 270 | 34,0 | OK | Nej |
| 11 april 2026 | Poängjakt 2026-04-11 | 5 | Röd | 104 | 310 | 34,7 | OK | Nej |
| 3 april 2026 | Poängjakt 2026-04-03 | 1 | Röd | 92 | 410 | 30,7 | OK | Ja |
Flest spik i en och samma tävling
- Tävling
- Poängjakt 2026-07-12
- Spik
- 36
- Omgång
- 31
- Datum
- 12 juli 2026
- Anläggning
- Grön
- Total
- 77
- Poäng
- 490
- Snitt / varv
- 25,7
Topp 5 hål med lägst snitt
| Hål | Bana | Anläggning | Snitt | Antal varv |
|---|---|---|---|---|
| 17 | SysAdm Sverige AB | Grön | 1,2 | 192 |
| 14 | Enkelspiken | Grön | 1,2 | 192 |
| 18 | Raksvängen | Grön | 1,3 | 192 |
| 2 | Get A Site | Röd | 1,4 | 168 |
| 10 | Bilverkstaden i Sundsvall | Grön | 1,4 | 192 |
Top 6 bästa tävlingar · Röd
| Nr | Tävling | Poäng |
|---|---|---|
| 1 | Poängjakt 2026-05-01 | 470 |
| 2 | Poängjakt 2026-05-16 | 460 |
| 3 | Poängjakt 2026-05-02 | 450 |
| 4 | Poängjakt 2026-05-14 | 445 |
| 5 | Poängjakt 2026-04-03 | 410 |
| 6 | Poängjakt 2026-06-19 | 400 |
| Total (6 bästa) | 2635 | |
Top 6 bästa tävlingar · Grön
| Nr | Tävling | Poäng |
|---|---|---|
| 1 | Poängjakt 2026-05-24 | 500 |
| 2 | Poängjakt 2026-07-12 | 490 |
| 3 | Poängjakt 2026-08-02 | 460 |
| 4 | Poängjakt 2026-08-01 | 455 |
| 5 | Poängjakt 2026-06-13 | 445 |
| 6 | Poängjakt 2026-04-18 | 445 |
| Total (6 bästa) | 2795 | |




